Служба автомобільних доріг
у Тернопільській області

» Прес-центр » новини » Тільки після отримання дозволів та оплати штрафів 75-тонний негабарит зміг продовжити рух

Тільки після отримання дозволів та оплати штрафів 75-тонний негабарит зміг продовжити рух

Більше двох тижнів тому на одному з постів пересувного вагового комплексу  поблизу міста Підволочиськ  представники Служби доріг, Укртрансінспекції і Нацполіції зупинили негабаритного великоваговика, який передбачувано важив в декілька разів більше дозволених норм. Також на місце прибули представники громадськості. До цього часу порушник встиг безперешкодно проїхатись Кіровоградською, Вінницькою і Хмельницькою областями.

До сьогодні величезну фуру утримували на посту, адже перевізник категорично відмовлявся заїжджати на ваги і надавати будь-які документи.

Силами Укравтодору, Служби автомобільних доріг у Тернопільській області та представників громадськості таки вдалось вивести ситуацію у правомірне русло. Компанія-порушник таки заплатить всі передбачувані законом штрафи, а транспортний засіб з багажем приведуть у відповідність з дозволеними нормами.

Варто зазначити, що такі перевантаження прямо впливають на стан доріг, а отже і безпеку руху– утворюються колійність, напливи та інші деформації дорожнього покриття. При постійному перевантаженні дорога зазнає непоравних руйнувань, де допоможе хіба капітальний ремонт.

Нагадаємо, що нормативними документами передбачено здійснення перевезення вантажів із загальною масою (разом із масою транспортного засобу) – не більше 40 т. До речі, зазначена норма не відрізняється від норм, передбачених Європейським законодавством. Для контейнеровозів – 44 т., для транспортних засобів, за встановленими Укравтодором та відповідними підрозділами МВС маршрутами, – до 46 т. Крім того, вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісі: для навантаження на одиночну вісь – 11 т., на здвоєну – 16 т., на строєну – 22 т. До того ж з 1 червня по 31 серпня 2016 року в області діяло обмеження на рух великотоннажних автомобілів загальною масою понад 24 т. у спекотні дні літнього періоду (при температурі 28 і більше градусів за Цельсієм) з 10.00 до 22.00 год.